Lista wydarzeń

Bystra, 1 lipca 2017
Autor: Magdalena

Impreza kulinarna przedstawiająca tradycje kulinarne Podbeskidzia, podczas której Koła Gospodyń Wiejskich z Polski i Czech prezentują potrawy, których receptury umiejscowione są głęboko w tradycji, od lat wytwarzane, a niejednokrotnie już zapomniane. Impreza ma na celu zapoznanie się z historią i tr...

więcej >>
Żywiec, 8 lipca 2017 - 9 lipca 2017
Autor: Magdalena

Od 2005 w sezonie letnim w Żywcu odbywa się „OscypekFest”, podczas którego powstaje „Największy Ser Góralski Na Świecie”!

więcej >>
Chorzów, 9 lipca 2017

Już teraz serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję imprezy pt. Browary i bimbrowanie. Zobaczycie jak się warzy piwo, a także poznacie jego rozmaite gatunki. Będą też wykłady, prelekcje i jak co roku na terenie muzeum zostanie odtworzona leśna bimbrownia.

więcej >>
Chorzów, 16 lipca 2017
Autor: Magdalena

Coś dla Kubusia Puchatka? Miłośników miodku zapraszamy na Dzień Miodu do skansenu w Chorzowie. Zapoznacie się z tradycjami pszczelarskimi na Śląsku i na pewno zasmakujecie w wyrobach pszczelarskich.

więcej >>
Chorzów, 30 lipca 2017
Autor: Magdalena

Miłośnikom śląskich maszketów, czyli po śląsku przysmaków polecamy Jarmark Produktów Tradycyjnych, który jak co roku odbywa się w skansenie w Chorzowie. Będzie można zobaczyć i posmakować śląskie potrawy i produkty regionalne. Impreza połączona jest z kiermaszem oraz występami zespołów folklorystycz...

więcej >>
Złoty Potok, 5 sierpnia 2017 - 6 sierpnia 2017
Autor: Magdalena

Serdecznie zapraszamy na XXI „Święto Pstrąga” w Złotym Potoku. Impreza ta jak co roku przyciąga wielu miłośników dobrej zabawy w gronie rodzinnym. Odbędą się konkursy i popisy kulinarne związane z potrawami z pstrąga (Pstrągarnia w Złotym Potoku jest jedną z najstarszych w Europie). Będzie też spotk...

więcej >>
Pszczyna, 6 sierpnia 2017
Autor: Magdalena

W trakcie imprezy uczestnicy mają okazję wziąć udział w degustacji miodów. Tradycyjnie odbędzie się także kiermasz, oferujący wszystko, co związane z miodem i pszczołami.

więcej >>
Ustroń, 12 sierpnia 2017
Autor: Magdalena

Jak co roku, zapraszamy do Ustronia na Święto Baraniny - imprezę mającą na celu popularyzację polskiej tradycji sztuki kulinarnej przyrządzania dań z baraniny i jagnięciny, popularyzowanie tradycji owczarstwa.

więcej >>
Żywiec, 11 sierpnia 2017 - 13 sierpnia 2017
Autor: Magdalena

Serdecznie zapraszamy na Światowy Festiwal Kwaśnicy 2017, które promuje tradycje kulinarne i kulturalne Podbeskidzia oraz Żywiecczyzny. Podczas festiwalu bije się rekordy w gotowaniu kwaśnicy. Imprezie towarzyszą występy, koncerty.

więcej >>

Kalendarium wydarzeń

Wyszukiwarka wydarzeń