Tag

Tag: Truskawka

 • Data dodania: 14 października 2013

  Mąkę mieszamy z cukrem pudrem, dodajemy siekane masło, jajko i szybko wyrabiamy, wkładamy do lodówki na około 30 min.

  więcej >>
 • Data dodania: 22 lipca 2014

  Ciasto rabarbarowe z posypką na musie truskawkowym: mąkę łączymy z proszkiem do pieczenia, przesiewamy na stolnicę, dodajemy cukier, pokrojone na małe kawałki zimne masło, mieszamy i siekamy nożem. Dodajemy żółtka i zagniatamy. Wstawiamy do lodówki na 30 min. Jedną połowę ciasta ścieramy na tarce - na grubych oczkach i wsypujemy równomiernie na blachę, kładziemy na nie pokrojony rabarbar i zasypujemy cukrem.

  więcej >>
 • Data dodania: 22 maja 2014

  Żelatynę rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Śmietanę ubić na sztywno, potem połączyć ją delikatnie z żelatyną. Mieszać i na koniec dodać umyte i osuszone truskawki, pokrojone w ćwiartki. Mieszać delikatnie i odstawić do lodówki.

  więcej >>
 • Data dodania: 16 września 2015

  Żółtka ucieramy z częścią cukru na puszystą masę, łączymy z sokiem wyciśniętym z cytryny, namoczoną i rozpuszczoną w kąpieli wodnej żelatyną. Dzielimy na dwie części. Jedną z nich łączymy ze zmiksowanymi truskawkami. Na koniec delikatnie mieszamy obie części z ubita na sztywną i utrwaloną pozostałym cukrem pianą z białek. Porcjujemy warstwami.

  więcej >>
 • Data dodania: 7 grudnia 2015

  W małych naczyniach rozpuścić białą i ciemną czekoladę. Wypłukane, odsączone, ale nie pozbawione szypułek truskawki maczamy w rozpuszczonej czekoladzie. Gdy czekolada stężeje układamy truskawki (na zewnątrz czekoladowym końcem) w piramidki na metalowych tackach.

  więcej >>