Forum

Japonia ciekawostki

Data dodania: 12 lip 2017 15:56
Autor
Wiadomość
Zdjęcie użytkownika Drapak212
Drapak212
Dołączył: 12.07.2017
Data dodania: 12 lip 2017 15:56 | Data ostatniej edycji: 12 lip 2017 15:56

Niebywały zestaw ciekawych faktów o Cesarstwie Japonii, który zaszokuje wszystkich osób. Ten niesłychany kraj potrafi zaskoczyć na każdym kroku, a bytujący tam ludzie są wyjątkowo pełni optymizmu. Nowatorstwo mieszkańców Japonii i szczególna atmosfera to coś co wyróżnia ten obszar na naszej planecie.
Na tym obszarze istnieje dużo ciekawych norm rozporządzających. Dla ilustracji, przypuszczalnie mogłeś nie być świadomy, że każda jednostka pracująca w tym kraju ma sądowo zapewnioną drzemkę w trakcie wykonywania obowiązków. Do 2015 roku wzbroniony był taniec wieczorową porą - bezwzględnie to nie jest kraj dla uwielbiających taniec.
Zaskakują te ciekawostki o Japonii?
Co więcej, w tym państwie można zafundować sobie dosyć niespotykanego kawona w kształcie prostokąta i serducha. Nie jest to jednak niekosztowna sprzedaż, pojedyncza sztuka tego wytworu wymaga nakładu nawet 135 dolarów. Kolejną ciekawostką jest bojaźń Japończyków przed cyfrą cztery. Nie kocha jej ani jeden Japończyk i unika się jej w gruncie rzeczy na każdym kroku. Gdyby możliwe było wycięcie tego numeru, na pewno zostałoby to zrealizowane. Wszystko złączone jest ze sposobem wymowy tej cyfry - oznacza ona kres życia. Czwórek zazwyczaj brakuje w numerze telefonu, dom, czy w hotelach. Czasami nawet nie występuje takie piętro w danym wieżowcu, czy hotelu.

Cytuj >>