Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 28 lipca 2019
Agnieszka Łach ŚOT

Jarmark Produktów Tradycyjnych


Zapraszamy na Jarmark Produktów Tradycyjnych do Parku Etnograficznego.

Jarmark Produktów Tradycyjnych zachęca każdego do spróbowania i zakupu śląskich tradycyjnych potraw. W ramach imprezy organizowany jest VI Ogólnopolski Konkurs „Naszego kulinarne dziedzictwo – smaki regionów”- impreza promuje dania i produkty regionalne woj. śląskiego. Podczas imprezy będzie można kupić i spróbować śląskich potraw tradycyjnych. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne, folklorystyczne i kabaretowe.
 
    Ideą organizacji jarmarku jest promocja tradycyjnych potraw śląskich i produktów regionalnych. Jarmark połączony jest z kiermaszem i występami zespołów folklorystycznych Podczas imprezy można spróbować dań i produktów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Śląskiego m.in. necówki, krupnioków, kołoczy czy nalewek. Uczestnicy mogą dowiedzieć się jak dobrze przyrządzić obiad i jak zachwycić domowników wspaniałymi daniami.

   Podczas imprezy odbywają się również warsztaty o tematyce kulinarnej np.: jak przygotować domowy twaróg, co dawniej królowało na polskich stołach i skąd się bierze pasja gotowania. Jarmark to przybliżenie tradycyjnych potraw śląskich i produktów regionalnych, połączone z kiermaszem i występami zespołów folklorystycznych. Wybierane są najbardziej tradycyjne potrawy w pięciu kategoriach: zupy, dania gorące, produkt, ciasta i desery, napoje i nalewki.
 Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”, Chorzów

 

Data
28.07.2019 10:00
- 28.07.2019 20:00
Położenie
nad jeziorem lub rzeką
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne
Region turystyczny
Śląsk
Adres
Parkowa 25
Chorzów
Kontakt
tel. +48 32 450 27 04-06
www: www.muzeumgpe-chorzow.pl
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka wydarzeń