Utworzony przez:  Basia
Data dodania:  2016-04-05

Sobota, 4 czerwca, upłynęła katowiczanom na smakowych doznaniach. Właśnie wtedy na katowickim rynku poszukiwaliśmy Ekspertów Śląskich Smaków. W konkursowych zmaganiach udział wzięły 23 drużyny – amatorzy, profesjonalni kucharze i uczniowie szkół gastronomicznych. Jurorzy mieli naprawdę trudny wybór. Bo jak porównać comber z królika z popcornem z kaszy? Albo śledzia w pianie z maślanki z oscypkiem z rabarbarem, maliną i słoniną? Smaków było wiele, ich aromat unosił się nie tylko nad rynkiem, przyciągając tłumy katowiczan.

W sobotnie popołudnie, 4 czerwca, jurorzy trzech kategorii konkursu kulinarnego XI Festiwalu Śląskie Smaki ogłosili swój werdykt. Złote Durszlaki i tytuły Ekspertów Śląskich Smaków powędrowały do Katowic, Bielska-Białej i Pszczyny. Gratulujemy!
Jury, które wybrało najlepsze tegoroczne śląskie smaki.
To już XI edycja Festiwalu Śląskie Smaki. Najsmaczniejsza impreza w regionie tym razem zawita do stolicy województwa. W sobotę, 4 czerwca, Śląska Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkim amatorów smacznej kuchni i świetnej zabawy na katowicki Rynek.
Lista drużyn, które ubiegały się o zaszczytny tytuł Ekspertów Śląskich Smaków podczas konkursu kulinarnego XI Festiwalu Śląskie Smaki. W trzech kategoriach - amatorów, profesjonalistów i szkół gastronomicznych zmierzyli się festiwalowi wyjadacze, ale też debiutanci.
W rywalizacji o Złoty Durszlak i zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków 2016 mogą wziąć udział gotujący amatorzy, uczniowie szkół gastronomicznych i profesjonalni kucharze z całej Polski. Warunek jest jeden - przygotowane potrawy mają mieć związek z tradycjami kulinarnymi województwa śląskiego.