Potrawy
Data dodania: 25 czerwca 2019
Agnieszka Łach ŚOT

Karminadle z filungiem z sosem z grzybów leśnych, młode kartofle, czerwone buraczki


Karminadle z filungiem
Ugotować 1/2 kilograma mięsa wołowego na zupę. 1 kg mięsa wieprzowego pokroić w mniejsze kawałki i przepuścić przez maszynkę do mięsa, podobnie postąpić z ugotowanym mięsem, cebulą i uprzednio namoczoną bułką. Do masy dodać 2 jajka, sól, pieprz, maggi do smaku.

Suszone nadzienie
Suszone leśne grzyby namoczyć i ugotować, pokroić na mniejsze części i podsmażyć z cebulką. Doprawić do smaku.

Formować z mięsa kotlety robiąc płaskie placki, nałożyć farsz z grzybów i dokładnie zlepić formując karminadel. Obtoczyć w bułce tartej i smażyć na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na złoty kolor.

Sos grzybowy
Z uprzednio namoczonych, ugotowanych i podsmażonych grzybów leśnych zrobić sos podprawiony śmietaną. Podawać z młodymi ziemniakami i burakami.

Sałatka z buraków
Ugotować 1 kg buraków, obrać i zetrzeć na tarce z grubymi oczkami. Dodać drobno pokrojoną cebulę i przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku. Warzywa zalać gorącą zalewą pozbawioną przypraw i odstawić na dobę. Odsączyć na sitku.

Zalewa
Ugotować 1 szklankę wody z 1/2 szklanki octu 10%, z 1/2 łyżką soli, 1/2 szklanką cukru, 3 ziarnkami ziela angielskiego, 2 goździkami i 2 listkami laurowymi.

Potrawę serwować na dużym płaskim talerzu.

 

Potrawa została sporządzona przez Rudzanki z Rud podczas XIV Festiwalu Śląskie Smaki, który odbył się w 2019 r. w Rudach.


Szlak Kulinarny Śląskie Smaki
Częstochowa
Dwupoziomowy lokal kusi własnym produkowanym na miejscu piwem oraz wyjątkową kuchnią z kultowymi już daniami regionalnym... więcej>>
Częstochowa
Restauracja znajduje się w samym centrum miasta, w zabytkowych piwnicach Ratusza Częstochowskiego.
Częstochowa
Specjalnością restauracji jest tradycyjna kuchnia polska, którą doceniają zarówno lokalni goście restauracji jak i grupy... więcej>>
Kroczyce
Zajazd położony w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej oferuje dania kuchni staropolskiej, jurajskiej i m... więcej>>
Wyszukiwarka atrakcji