Składniki:
Opis przygotowania:
Dziczyznę bejcujemy przez kilka godzin we wcześniej przygotowanej marynacie, a następnie nadziewamy ją kaszanką. Tak przygotowane mięso obsmażamy i gotujemy metodą sous vide z dodatkiem ziół w temperaturze 58 stopni Celsjusza przez 1 h. Z brusznicy, jabłek, cebuli, octu winnego, cukru i przypraw przygotowujemy chutney`a. Ugotowane i pokrojone w drobna kostkę ziemniaki przesmażamy wraz z rozdrobnioną gęsią wątróbką posypując natką pietruszki. Z mleka, świeżego tymianku, przypraw i lecytyny przygotowujemy smakową piankę używając blendera. Przed podaniem obsmażamy wcześniej przygotowane mięso. Podsmażone mięso podajemy z pozostałymi dodatkami tworząc na talerzu dekoracyjną kompozycję.
Z chwilą przejęcia Pszczyny przez rodzinę Hochbergów (poł. XIX w.) nastąpił znaczny rozkwit myśliwstwa w tym rejonie. Ziemia Pszczyńska słynęła z licznych i obfitych polowań, w których uczestniczyła arystokracja z całej Europy, co wiązało się także z napływem do tutejszej kuchni produktów wykwintnych i niespotykanych w innych częściach teo regionu. Dzięki historycznej wielokulturowości okolic Pszczyny, proponowane danie łączy w sobie mnogość smaków śląskich we współczesnej aranżacji. Inspiracją dla tej potrawy była kuchnia pszczczyńska: myśliwska i mieszczańska.
Potrawa została sporządzona przez drużynę Restaurację Hotelu Styl 70 w Piasku podczas VIII Festiwalu Śląskie Smaki, który odbył się w 2013 r. w Bielsku-Białej. Drużyna zajęła III miejsce w kategorii profesjonalistów.