Święto Lasu w WPKiW w Chorzowie!

Miejscowość:
Chorzów
Odsłuchaj tekst
Święto Lasu to wydarzenie o charakterze rodzinnego pikniku i spotkania z tradycją.
Już 10 lipca (w niedzielę) na Polach Marsowych Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbędzie się jego trzecia edycja.

"Święto Lasu" to wielki rodzinny piknik, promujący obszar „Spichlerza Górnego Śląska” i innych zielonych terenów województwa śląskiego. W tym roku organizatorzy zapraszają mieszkańców regionu do serca aglomeracji. W programie wielki namiot ze stanowiskami promocyjnymi, degustacja kuchni regionalnej, atrakcje dla dzieci i dorosłych, na scenie występy zespołów, gwara śląska w najlepszym wydaniu.

"Spichlerz Górnego Śląska” rozciąga się w zachodniej części województwa śląskiego. To obszar dwunastu gmin za Gliwicami, Tarnowskimi Górami i Lublińcem. Znany jest m.in. z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie, zamku w Toszku czy Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. To niezwykle zielony teren. Średnie zalesienie kraju to około 30%. W górnośląskim Spichlerzu lasy zajmują ponad 50% terenu! Nic dziwnego, że Spichlerz znany jest jako idealne miejsce na weekendowy i wakacyjny wypoczynek.

„Święto Lasu” to piknik dla całych rodzin, które chcą spędzić ciekawie niedzielne popołudnie i poznać nasz region. Pod wielkim namiotem ustawi się kilkadziesiąt stoisk promocyjnych. Zaprezentują się miejscowości, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje, koła gospodyń wiejskich oraz rękodzielnicy. Restauratorzy przygotują regionalne potrawy do degustacji (ponad 1500 porcji!). Na dzieci czeka „Kraina Leśnego Skrzata” – szereg warsztatów, konkursów, zabaw. Będzie można kupić pamiątki i książkę „Śląska spiżarnia”. Dla entuzjastów regionu będziemy mieli gratisowe publikacje turystyczne o Śląsku. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły. Do tego wystawy, prezentacje i inne atrakcje. Chcemy się podzielić naszą odpowiedzialnością za lasy i przybliżyć nasze dziedzictwo kulturowe.

Piknik będzie można odwiedzać od godziny 13.30 do 20.30. Na wypadek niepogody na odwiedzających czekają namioty. Wstęp wolny.

Tegoroczne „Święto Lasu” wpisuje się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów 2011. Wszakże w Spichlerzu „rok lasów” przypada każdego roku. Jednak tym razem ma on wymiar szczególny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska”. Współorganizatorem Województwo Śląskie i Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich.
gosilesia.pl - Województwo Śląskie
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Lokalizacja:

Ul. Pola Marsowe
Chorzów
Gmina: Chorzów


Region turystyczny: 
Śląsk
Kategoria: 
Wydarzenia

Data wydarzenia: 
22:00 - 22:00 09/07/2011
Kontakt:
Strona internetowa: www.spichlerz.org.pl