Śląskie Smaki w audycji Radia eM - Gotuj się na lato

Autor:
Agnieszka ŚOT
Data publikacji:
22 Wrzesień 2020
Odsłuchaj tekst

       W tegorocznej ramówce wakacyjnej Radia eM, zaprezentowany został cykl audycji "Gotuj się na lato". Odbyło się aż 10 wakacyjnych spotkań. 

       Cały cykl rozpoczęła rozmowa z Panią Agnieszka Sikorską - Dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej, na temat idei Szlaku. Organizacja ta w ramach swojej działalności zarządza Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki. Cyklicznie, raz w tygodniu na antenie zaprezentowane zostały niektóre z restauracji Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki.

Restauracje, które wzięły udział w audycjach to:

  1. Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki z Wisły
  2. Restauracja Moodro z Katowic
  3. Restauracja Leśna Perła z Rudzińca
  4. Restauracja Kuchnia Otwarta z Katowic
  5. Karczma Rogata z Bielska-Bialej
  6. Restauracja Szyb Maciej z Zabrza
  7. Karczma Wiejska z Jankowic k. Pszczyny
  8. Restauracja Zielony Ogród z Zabrza
  9. Restauracja Dwór Bismarcka z Mysłowic

        Krótka audycja zawierała ciekawą rozmowę z właścicielem restauracji lub szefem kuchni. Często prezentowane były przepisy na dania regionalne. Były to ciekawe rozmowy o kuchni województwa śląskiego i jej lokalnych odmianach, historii potraw i przyzwyczajeniach mieszkańców regionu. W drugim wejściu antenowym w nawiązaniu do rozmowy słuchacze mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi gotowania, ulubionych potraw i miejsc. Ciekawy dialog nagradzany był voucherem/zaproszeniem do restauracji.

        Według najnowszych badań cotygodniowo po Radio eM sięga do 250 tys. słuchaczy. Codziennie stacji słucha nawet do 100 tys. osób. Największą grupę odbiorczą Radia eM stanowią ludzie w przedziale wiekowym od 30 do 50 lat, zwykle rodzice, wykształceni i decyzyjni, mający realny wpływ na społeczeństwo. 

        W przeszłości rozgłośnia i dziennikarze Radia eM otrzymali wiele nagród i wyróżnień, w tym, w 2010 roku, nominację do nagrody TOTUS za tworzone z pasją radio, łączące skutecznie regionalność z uniwersalnością, nowoczesność z tradycją, atrakcyjność przekazu z głębią treści.

         Materiały dźwiękowe Radia eM często umieszczane są na wielu stronach internetowych, także w mediach społecznościowych. Pozwala to dotrzeć do jeszcze większego kręgu odbiorców.

 

Wszystkie odcinki audycji "Gotuj się na lato" [TUTAJ]

 

śląskie smaki

śląskie

Wyświetlenia:  17