Trzy nowe restauracje na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki

Data publikacji:
16 Marzec 2016
Odsłuchaj tekst

      Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” będzie miał do zaoferowania wiele ciekawych kulinarnych propozycji osobom, chcącym skosztować lokalnych specjałów w centrum naszego regionu. Dania serwowane w restauracjach Szlaku to zarówno tradycyjne potrawy, bazujące na przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, jak i dania inspirowane kuchnią regionalną, oparte na lokalnych produktach, lecz potrafiące zaskoczyć nowatorskim przedstawieniem znanych smaków.
 
Do Szlaku dołączają aż trzy restauracje:

Restauracja Moodro w Katowicach


Restauracja Kuchnia Otwarta w Katowicach

 

Restauracja Szyb Maciej w Zabrzu

 

 

     W nowych lokalach Szlaku można skosztować doskonałych dań kuchni regionalnej, zarówno tych tradycyjnych klasyków, jak rolada śląska i tych autorskich, w których Szefowie kuchni bazują jedynie na naturalnych i lokalnych składnikach, np. krupnioku, czy modrej kapuście, pozwalając sobie na kulinarne wariacje.

    W Restauracji Moodro zjemy m.in. ciekawą moodrą zupę z boczkiem i żurawiną oraz oryginalnie podany tradycyjny galert. Każdy, kto ma ochotę na ciekawą przystawkę, powinien skosztować wątróbki z królika w sosie śmietanowym z jabłkiem, podanej na placuszkach z kaszy gryczanej w Restauracji Kuchnia Otwarta w Katowicach. W Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu fani krupnioka będą oczarowani przystawką, w której zestawiony jest on z konfiturą z czerwonej cebuli, pudrem z boczku i galaretką z musztardy, dzięki czemu zyskuje całkowicie nowe oblicze.

Restauracje nie zapomniały również o najmłodszych – w menu „Śląskie Smaki”® dzieci znajdą doskonałe kopytka z białym serem w Restauracji Moodro, czy malutką roladę z kluskami i rosół z nudlami w Restauracji Szyb Maciej.

Co ciekawe, Szyb Maciej w Zabrzu jest pierwszym obiektem, w którym krzyżują się dwa markowe produkty turystyczne województwa śląskiego: Szlak Zabytów Techniki i Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”.


     Najnowsze trendy w turystyce pokazują, że coraz chętniej poznajemy klimat danego miejsca. Samo zwiedzanie budynków, zabytków, obszarów już nam nie wystarcza - twierdzi Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej, koordynatora Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” - Dlatego cieszy nas, że do Szlaku dołączają nowe restauracje, w których z czystym sumieniem możemy polecić turystom dania regionalne zarówno te sztandarowe, jak i te autorskie. Pozakazuje to tym samym w szerszym kontekście kulturę górniczą, która w zestawieniu z osiedlami robotniczymi, Kopalnią Guido, czy Szybem Maciej daje pełny obraz dziedzictwa naszego regionu. Z kolei Restauracja Moodro znajdująca się na terenie Muzeum Śląskiego i współtworząca Strefę Kultury pokazuje nowe oblicze regionu: nowoczesne miejsce, w którym króluje design, ale też sprawdzona, regionalna kuchnia.

Wyświetlenia:  65