Aktualności
Data dodania: 20 června 2011
Autor: rafal

Uczniowie pokonali profesjonanych kucharzy!


Znamy już wyniki konkursu kulinarnego zorganizowanego w ramach VI Festiwalu "Śląskie Smaki". Zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków i nagrodę Złotego Durszlaka zdobyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Młodzież w tyle zostawiła ekipy profesjonalnych kucharzy z całego województwa.
Przebojem okazał się przygotowany przez uczniów z Żarek sernik z sosem z żurawiny. Poza tym deserem jury zdegustowało zupę cebulową po śląsku i przepyszną kaczkę z jabłkami i żurawiną. W nagrodę młodzi kucharze spotkają się z samym Jeanem Bosem - wezmą udział w prowadzonych przez mistrza warsztatach kuchni molekularnej.

Drugie miejsce wśród profesjonalistów zdobyli weterani Śląskich Smaków - kucharze z restauracji Stara Piekarnia z Pszczyny. Z kolei Brązowy Durszlak przypadł konkursowym debiutantom - restauracji Valdi Plus z Mikołowa.

Nie mniej ciekawa rywalizacja na smaki rozegrała się wśród 8 uczestniczących w Festiwalu drużyn amatorskich. Złoty Durszlak przypadł paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wisły Wielkiej, które zachwyciły jury m. in. "polędwiczkami z suma z jeziora Goczałkowickiego, wędzonego w sosie musztardowo-miodowym z pieczonym chlebem tostowym". Srebrny Durszlak zdobył znany już jury Team Rodzinny z Czarkowa, a Brązowy - Zespół Folklorystyczny "Familijo" ze Skrzyszowa.

Zwycięskim drużynom gratulujemy i już czekamy na przyszłoroczny konkurs!!!

* * *
Organizatorami VI Festiwalu "Śląskie Smaki" byli:
- Śląska Organizacja Turystyczna
- Miasto Gliwice
- Beskidzki Klub Kulinarny

Dostawcą sprzętu kuchennego , na którym gotowali uczestnicy konkursu był RM GASTRO - producent urządzeń gastronomicznych.

Sponsorami nagród byli:
- Unilever Polska
- Akademia Kuchni Molekularnej Jean Bos
- Prymat Sp. zo.o
- Zakłady Tłuszczowe "Bielmar Sp. z.o.o
- SWEDEPONIC POLSKA Sp.z.o.o

Attraction search engine