Poznajcie laureatów XVI Festiwalu "Śląskie Smaki"

Autor:
Magdalena ŚOT
Data publikacji:
20 Czerwiec 2022
Odsłuchaj tekst

Za nami XVI Festiwal Kulinarny „Śląskie Smaki”! W tym roku wydarzenie odbyło się w Zabrzu w dniu 19.06.2022 na promenadzie Areny Zabrze. W konkursie kulinarnym wzięło udział piętnaście drużyn. Remigiusz Rączka – koordynator konkursowego Jury podkreślał, że rywalizacja była naprawdę zacięta, a wyniki drużyn różniły się zaledwie o kilka punktów.

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich Karola Miarki, XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. www.slaskiesmaki.pl J. Krawczyk

I miejsce, Gastro Team, Comber z królika w boczku na krupnioku z sosem z konfiturowanej cebuli z masłem ziołowym i szparagami, XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. www.slaskiesmaki.pl, J. Krawczyk

 

Poznajcie tegorocznych finalistów! Złote, Srebrne oraz Brązowe Fartuchy zdobyli:

Kategoria AMATORZY:

  1. Miejsce - KGW Szczerbice (Śląski rosół z lanym ciastem; Karminadle z białą kapustą i ziemniakami z koperkiem; Szpajza cytrynowa)
  2. Miejsce - KGW Popielów Radziejów (Zupa z marchwi na mleku; Śląskie niebo – wieprzowina po śląsku z gałuszkami; Bołla)
  3. Miejsce – Serowarnia Jurajski Koziołek (Zupa z kalarepy; Kasza pęczak z kaszanką i jabłkiem; Śląskie makówki)

Kategoria PROFESJONALIŚCI:

  1. Miejsce - Restauracja Cysterska (Żur na wędzonym króliku/kiełbasa z królika/boczek wędzony/sztamfkartofle/maślanka; Królik w sosie musztardowym/roladka z combrem i żymlokiem w boczku/ciapkapusta/pasternak/skorzonera; Szpajza cytrynowa/rabarbar/sorbet truskawkowy/kruszonka)
  2. Miejsce - Restauracja Dwór Bismarcka (Żur śląski na maślance z białą kiełbasą, Schab po naszemu – faszerowany krupniokiem na musie z czerwonej kapusty; Beza z mascarpone i agrest)
  3. Miejsce - Restauracja Leśna Perła (Kartoflanka z chipsem z krupnioka; Sauerbraten z dzika, kartofel z fojerki i oberiba na gęsto; Tatar z daniela)

Kategoria SZKOŁY GASTRONOMICZNE:

  1. Miejsce - Gastro Team - Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (Krem z kalarepy z pesto z lubczyku i prażonymi migdałami; Comber z królika w boczku na krupnioku z sosem z konfiturowanej cebuli z masłem ziołowym i szparagami; Szpajza ala Torcik)
  2. Miejsce - Gryfne Frelki - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach (Krem z oberiby na żurze; Kaczka w buraczkach; Nadziana piękna z Rept)
  3. Miejsce - Team Królowej Jadwigi - ZSP nr 4 w Jaworznie (Tradycyjny żur z jajem poszetowym i chipsami z boczku; Polędwiczki wieprzowe na śliwkowym sosie podawane z czarnymi kluskami i ćwikłą z chrzanem; Tartaletka z musem z kapusty z karmelizowanymi borowikami)

XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. J. Krawczyk

Koło Gospodyń Wiejskich Popielów-Radziejów, XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. J. Krawczyk

Koło Gospodyń Wiejskich Popielów-Radziejów, XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. J. Krawczyk

Bitwa Smaków, XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. J. Krawczyk

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, XVI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki, fot. J. Krawczyk

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  124
Pogoda
Katowice