Aktualności
Data dodania: 26 sierpnia 2011
Autor: rafal

Smaczny weekend w skansenie!


W  niedzielę 28 sierpnia na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie odbędzie się już po raz szósty Jarmark Produktów Tradycyjnych Województwa Śląskiego. Wydarzenie połączone będzie z XI edycją Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów.

Więcej informacji na stronie www.skansen.chorzow.pl


Podczas Jarmarku odbędzie się sprzedaż i degustacja produktów tradycyjnych i regionalnych z naszego województwa, zarówno tych wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, jak i ubiegających się o wpis. Swoją ofertę zaprezentują również rzemieślnicy i rękodzielnicy.

Od godziny 11.30 w konkursowych szrankach staną uczestnicy XI edycji Konkursu na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz danie i potrawę regionalną i lokalną. Organizatorem centralnym Konkursu, odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Partnerem merytorycznym i organizacyjnym jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W tegorocznej edycji do części na najlepszy produkt zgłoszonych zostało 31 produktów, natomiast do części na najlepszą potrawę przystąpi 5 ekip: dwie restauracje, gospodarstwo agroturystyczne i dwa koła gospodyń wiejskich.

W części „produktowej" konkursu produkty oceniane są w poniższych 4 kategoriach: produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, napoje regionalne oraz inne produkty regionalne. W części „potrawowej" jury ocenia zupę i danie główne.

Spośród laureatów wyłoniony zostanie nominowany do prestiżowej nagrody „PERŁA 2011", której uroczyste wręczenie nastąpi podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu 12 września 2011 r.

PROGRAM
  • 11.00 - otwarcie imprezy i konkursu
  • 11.30 - występy zespołów biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym z Ukrainy i Niemiec
  • 12.45 - występ Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy"
  • 14.15 - występ Kabaretu Koń Polski
  • 15.30 - rozstrzygnięcie konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" - ogłoszenie wyników,
  • 16.30 - Kapela „Off-c"
  • 17.30 - pożegnanie
źródło: www.slaskie.pl


Wyszukiwarka atrakcji