Utworzony przez:  Agnieszka ŚOT
Data dodania:  2020-10-19

       Od czerwca do końca wakacji trwała kampania z udziałem pięciu najbardziej poczytnych blogów o tematyce podróżniczej, koncentrujących się na wycieczkach po zielonych zakątkach województwa śląskiego.

Do przyjazdu do regionu zachęcają: Gdzie wyjechać, Powroty do, Paragon z  podróży, Znaj kraj i Rowerem po Śląsku. Dzięki osobistemu, wręcz intymnemu spojrzeniu autorów blogów można poznać województwo z innej perspektywy.

Blogerzy nie zapomnieli również o Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki i jego restauracjach.

 

Śląskie Smaki, Szlak Zabytków Techniki…

       Szykując się do wyruszenia na szlak rowerowy po Jurze warto pamiętać, że Częstochowa ma swoje obiekty na dwóch śląskich szlakach tematycznych – to Śląskie Smaki i Szlak Zabytków Techniki. Pierwszy gromadzi kilkadziesiąt restauracji, gdzie serwuje się regionalne śląskie dania, drugi – miejsca, gdzie prezentowane są dawne tradycje przemysłowe Śląska i województwa śląskiego. W Częstochowie do Szlaku Zabytków Techniki należą Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Muzeum Historii Kolei i Muzeum Produkcji Zapałek, a do Śląskich Smaków – Browar CzenstochoviaRestauracja Pod RatuszemGospoda Złoty Garniec.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

śląskie smaki

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  4