Cebule pokroić i usmażyć, dodać pokrojone żeberka i dusić do miękkości. Do mięsa dodać miód i przyprawy, podlać wodą i gotować aż do jej odparowania. Doprawić do smaku. Do wcześniej ugotowanej kapusty dodać usmażony pokrojony w kostkę boczek i suszone grzyby namoczone w mleku. Dusić na małym ogniu, przyprawić do smaku. Podawać z żeberkami, na ciepło.
Żeberka umyć, pokroić na porcje, oprószyć solą, papryką. Smalec rozgrzać, cebulę drobno pokroić i poddusić na smalcu, dodać porcję żeberek i przyprawy. Dusić, w połowie duszenia dodać przecier pomidorowy i kiszoną kapustę. Razem dusić do miękkości. Podawać z całymi ziemniakami.
Żeberka cielęce po obróbce wstępnej marynować w miodzie gryczanym z musztardą i przyprawami, pozostawić tak na ok. 12 godzin. Po wyjęciu z marynaty należy je podsmażyć przez ok. 30 minut na dobrze rozgrzanej patelni z drobno pokrojoną cebulą podlewać odrobiną piwa oraz wody. Przełożyć do rękawa z tymiankiem, czosnkiem oraz wcześniej pozostałą marynatą i piec przez ok. 1,5 godziny w temp. 200oC.
Umyte i osuszone żeberka pokroić w kawałki wrzucić do nich wszystkie składniki marynaty i dokładnie wymieszać Wstawić do lodówki na całą noc (można też smażyć po 1/2 godz.). Żeberka obsmażyć na patelni z obu stron rumieniąc, następnie przełożyć do naczynia żaroodpornego i przykryć, dusić pod przykryciem ponad 1 godz.
Smażone placuszki z kaszy jęczmiennej podane z tradycyjnymi żeberkami w miodzie, odrobinę modyfikowane egzotycznymi i zaskakującymi przyprawami to nasz przepis na "wielki świat" pod wiejską strzechą. Smak potraw podkreślają świeże i zdrowe surówki z marchwi z chrzanem, białej kapusty oraz młode ogórki małosolne.