Data dodania:  2013-10-23
Festiwal Śląskie Smaki
Zdając sobie sprawę z ogromnej popularności kuchni śląskiej, jej rozpoznawalności, a przede wszystkim jej niezwykłej różnorodności Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła organizować coroczne święto kuchni regionalnej. Wypromowanie regionalnych potraw miało stać się motywem zachęcającym turystów do odwiedzenia województwa śląskiego.
Zdając sobie sprawę z ogromnej popularności kuchni śląskiej, jej rozpoznawalności, a przede wszystkim jej ogromnej różnorodności Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła organizować coroczne święto kuchni regionalnej. Festiwal „Śląskie Smaki” jest organizowany za każdym razem w innej części województwa, co dalej możliwość poznania lokalnych przysmaków i tym samym dbałości o dziedzictwo kulinarne i kulturowe regionu.
Jak co roku drużyny profesjonalistów, amatorów i szkół gastronomicznych rywalizować będą w konkursie o tytuł Eksperta Śląskich Smaków. Odwiedzający będą mieli możliwość skosztowania dań serwowanych przez restauracje znajdujące się na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki". Ponadto liczne koncerty, warsztaty i animacje dla dzieci. Imprezę zakończy występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"