Harnyka

Odsłuchaj tekst

Harynka (matias holenderski, kwaśna śmietana, piklowana czerwona cebula, palony ziemniak).

harynka

Potrawa jest serwowana w Restauracji KAKTUSY Kato Koncept Kulinarny w Katowicach, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Przygotować sos; śmietanę łączyć z pozostałymi składnikami, doprawić do smaku. Filety podzielić na porcje, ułożyć na półmisku, zalać sosem. Brzegi półmiska obsypać szczypiorkiem, całość przybrać natką i ,,różyczkami” z rzodkiewek.
Śledzie moczymy i dzielimy na 3 porcje: 1 - marynujemy z pieczarkami, cebulą, ogórkiem konserwowym, podajemy na pieczonym z miodem i anyżem buraku, dekorujemy pianą smakową,
Śledzie wymoczyć przez kilka godzin w zimnej wodzie zmienianej 2-3 razy. Wymoczone śledzie wyfiletować i obrać ze skóry a także usunąć duże ości. Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę, sparzyć wrzątkiem. Jabłka poszatkować, dodać je do śmietany razem z cebulą i cukrem. Filety śledziowe ułożyć na półmisku, mlecz przetrzeć przez sito i połączyć ze śmietaną. Następnie wymieszać i zalać śledzie. Podawać z pieczywem.
Matiasa wymoczyć w maślance i drobno pokrojonej cebuli. Ziemniaki ugotować (rozgotować), zblendować, zmieszać z czarnuszką. Rozsmarować cieniutko na pergaminie. Piec w temperaturze 100˚C. Do momentu wysuszenia. Szalotkę obrać. Pokroić , podsmażyć na maśle, dodać białe wino i odparować alkohol. Dodać musztardę, zamieszać. Przyprawić maślankę i pieprzem białym. Zmiksować. Śledzie podajemy z sosem musztardowym chipsem ziemniaczanym, polewamy oliwą.

 

Wyświetlenia:  70