Rolada wołowa z kluskami śląskimi i modrą kapustą

Odsłuchaj tekst

Rolada wołowa z kluskami śląskimi i modrą kapustą.

rolada

Potrawa jest serwowana w Restauracji Poziom+ Food & Wine (Hotel Diament Plaza Gliwice) w Gliwicach, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

 

Wideoksiążka Kucharska Śląskie Smaki:

Sprawdzone przepisy:

Mięso pokroić w plastry, rozbić, przyprawić solą i pieprzem, posmarować musztardą. Na mięsie rozłożyć równomiernie ogórki pokrojone w paski i boczek wędzony oraz pokrojoną w cząstki cebulę. Plastry mięsa zwinąć, uformować rolady, obwiązać białą nitką, oprószyć mąką i smażyć na rozgrzanym smalcu na patelni ze wszystkich stron. Przełożyć do rondla, podlać tłuszczem ze smażenia i ciepłą wodą, dodać listek laurowy i ziele angielskie, dusić do miękkości. W czasie duszenia rolady obracać i podlewać, a gdy mięso będzie miękkie, wyjąć i sporządzić sos.
Rozbef wołowy rozbijamy na cienki plaster. Boczek wędzony zwijamy w roladę wołową i dusimy dusimy z rydzami i warzywami w śmietanie i czerwonym winie. Z mąki i jaj przygotowujemy lane kluski. Kapustę czerwoną szatkujemy, dusimy na smalcu z rodzynkami. Pokrojoną w plastry roladę serwujemy na duszonych rydzach i z kluseczkami podanymi na talerzu obiadowym.
Kroimy mięso na plastry i rozbijamy, dodajemy przyprawy, smarujemy musztardą , układamy zwinięte w boczku śliwki i ciasno zwijamy bawełnianą nicią, obsmażamy na patelni, przekładamy do piekarnika na blaszkę, podlewamy bulionem i dusimy. Z otrzymanego wywaru sporządzamy sos ze śliwkami, przecieramy go i zagęszczamy śmietanką.
Przesmażamy krupniok na patelni z cebulą pokrojoną w kostkę i doprawiamy do smaku. Pozostawiamy do wystygnięcia. Mięso rozklepujemy, nakładamy farsz i dodajemy na środek polędwiczkę drobiową. Następnie zawijamy, smażymy i dusimy w rondlu do miękkości. Gdy mięso jest gotowe wyciągamy je na talerz. Na bazie wywaru przygotowujemy sos dodając mąkę i mieszając.
Kroimy w plastry, rozbijamy, przyprawiamy i smarujemy musztardą. Na przygotowane mięso kładziemy plastry boczku, kiszonego ogórka i cebuli. Całość zawijamy i pieczemy na wolnym ogniu. Po upieczeniu odcedzamy sos i zagęszczamy go śmietana i mąką.
Bułkę namaczamy w mleku, dodajemy masło i posiekaną natkę pietruszki oraz grzyby. Przyprawiamy solą i pieprzem. Masę nakładamy na sznycel i zwijamy nitką bądź dratwą. Roladę przekładamy do naczynia i podlewamy bulionem.

 

Wyświetlenia:  204